تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

حدیث روز/ نامه امام علی علیه‌السلام به معاویه در ماه صفر سال ۳۸ هجری-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

مشرق _ نامه امیرالمومنین امام علی علیه السلام به معاویه در ماه صفر سال ۳۸ هجری در صفین:
همانا ستمگری و دروغ پردازی، انسان را در دین و دنیا رسوا می‌کند، و عیب او را نزد عیب جویان آشکار می‌سازد، و تو می‌دانی آنچه که از دست رفت باز نمی‌گردد. گروهی باطل طلبیدند، و خواستند با تفسیر دروغین، حکم خدا را دگرگون سازند، و خدا آنان را دروغگو خواند.

معاویه، از روزی بترس که صاحبان کارهای پسندیده خوشحالند، و تأسف می‌خورند که چرا عملشان اندک است، آن روز کسانی که مهار خویش در دست شیطان دادند سخت پشیمانند. تو ما را به داوری قرآن خواندی، در حالی که خود اهل قرآن نیستی، و ما هم پاسخ مثبت به تو ندادیم، بلکه داوری قرآن را گردن نهادیم. والسلام.

متن حدیث:

من کتاب له (علیه السلام) إلی معاویة:
فَإِنَّ الْبَغْیَ وَ الزُّورَ یُوتِغَانِ الْمَرْءَ فِی دِینِهِ وَ دُنْیَاهُ وَ یُبْدِیَانِ خَلَلَهُ عِنْدَ مَنْ یَعِیبُهُ وَ قَدْ عَلِمْتُ أَنَّکَ غَیْرُ مُدْرِکٍ مَا قُضِیَ فَوَاتُهُ وَ قَدْ رَامَ أَقْوَامٌ أَمْراً بِغَیْرِ الْحَقِّ فَتَأَلَّوْا عَلَی اللَّهِ فَأَکْذَبَهُمْ فَاحْذَرْ یَوْماً یَغْتَبِطُ فِیهِ مَنْ أَحْمَدَ عَاقِبَةَ عَمَلِهِ وَ یَنْدَمُ مَنْ أَمْکَنَ الشَّیْطَانَ مِنْ قِیَادِهِ فَلَمْ یُجَاذِبْهُ وَ قَدْ دَعَوْتَنَا إِلَی حُکْمِ الْقُرْآنِ وَ لَسْتَ مِنْ أَهْلِهِ وَ لَسْنَا إِیَّاکَ أَجَبْنَا وَ لَکِنَّا أَجَبْنَا الْقُرْآنَ فِی حُکْمِهِ وَ السَّلَامُ.

نهج البلاغه، نامه ۴۸”

ادامه مطلب...

پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق، مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اقدام به ارائه نرخ رشد جمعیت در سال ۹۷ که از اخرین سرشماری که در سال ۹۵ انجام گرفت، کرده است.

بیشتر بخوانید

ارزانترین خانه‌های تهران در کجا هستند؟

این سرشماری هر ۵ سال انجام می‌شود و اطلاعات آن از سوی مرکز ملی آمار کشور ارائه می‌شود.

نرخ رشد جمعیت یکی از پارامترهای مناسب برای سیاست‌گذاری مدیران و مسئولان جهت توسعه پایدار شهری است که با استناد به این آمار و ارقام بتوانند در سیاست‌گذاری شهری و کشوری قدم مثبتی بردارند.

طبق اطلاعات به دست آمده جمعیت پایتخت ۸ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۵۰ نفر است که از این جمعیت ۴ میلیون ۳۶۴ هزار و ۷۵۴ نفر را زنان و ۴ میلیون و ۳۱۵ هزارو ۲۰۵ نفر را مردان تشکیل می‌دهند. طبق آمار ارائه شده از سوی مرکز ملی آمار کشور، تعداد خانوارهای پایتخت ۲ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۴ نفر است.

مناطق ۴ و ۵ دارای بیشترین و منطقه ۹ کمترین تراکم جمعیت

تراکم جمعیت در منطقه ۴ تهران بالغ بر ۹۱۷ هزار و ۲۶۱ نفر است که از این ر. قم ۴۵۶ هزار و ۳۹۴ نفر را مردان و ۴۶۰ هزار و ۸۷۷ نفر را زنان تشکیل دادند. از معابر اصلی تهران در منطقه ۴ تهران می‌توان به تهرانپارس، قنادکوثر، شمس‌آباد، پاسداران اشاره کرد و از مراکز فرهنگی می‌توان به ۲ فرهنگسرای اشراق و هنگام اشاره کرد.

در منطقه ۵ تهران تراکم جمعیت ۸۵۶ هزار و ۵۶۵ نفر است که از این آمار ۴۲۰ هزار و ۴۳۱ نفر را مردان و ۴۳۶ هزار و ۱۳۴ نفر را زنان تشکیل دادند. از مهمترین معابر مناطق ۵ تهران می‌توان به بزرگراه شهید لشکری، شیخ‌فضل‌الله نوری و بزرگراه اشرفی اصفهانی اشاره کرد.

منطقه ۹ تهران جزء آن‌دسته از مناطقی است که رکورد دار کمترین تراکم جمعیت بین مناطق ۲۲ گانه پایتخت است. تراکم جمعیت در منطقه ۹ تهران ۱۷۴ هزار و ۱۱۵ نفر است که از این آمار ۸۸ هزار و ۹۲ نفر را مردان و ۸۶ هزار و ۲۳ نفر را زنان تشکیل داده‌اند. از معابر و مکان‌های اصلی این منطقه می‌توان به پادگان جی، بوستان المهدی، خیابان استاد معین و محدوده فرودگاه مهرآباد اشاره کرد.

کدام مناطق کمترین و بیشتری تراکم جمعیت در هکتار را دارد؟

نمودار به دست آمده از میزان تراکم جمعیت در هکتار نشان می‌دهد تراکم جمعیت در منطقه ۲۲ تهران در هر هکتار، عددی در حدود ۳۰ نفر است.

منطقه ۲۲ تهران را به عنوان قطب گردشگری و تفریح پایتخت می‌شناسند، از مهمترین مراکز تفریحی در منطقه ۲۲ می‌توان به تهران مال، آبشار تهران، دریاچه مصنوعی چیتگر و مجتمع ایران مال که در دست احداث است اشاره کرد. مساحت منطقه ۲۲ پایتخت، ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار است که از این مساحت هزار و ۳۰۰ هکتار متعلق به فضای سبز است.

بیشترین تراکم جمعیت در هکتار متعلق به منطقه ۱۰ پایتخت است

تراکم نفرات در هر هکتار این منطقه از پایتخت، ۳۹۹ نفر است، و یکی از این علت‌ها مرکزیت این نقطه از پایتخت است. از مهمترین معابر منطقه ۱۰ تهران می‌توان به خیابان جیحون، خیابان خوش، خیابان قصرالدشت، خیابان کارون و خیابان جمهوی اسلامی اشاره کرد.

منطقه ۲۲ کمترین خانوار / منطقه ۴ بیشترین خانوار

منطقه ۲۲ پایتخت با ۵۴ هزار و ۸۵۷ خانوار داری کمترین و منطقه ۴ تهران دارای بیشترین تعداد خانوار در پایتخت است. نمودار جمعیت در محله‌های پایتخت که از سوی مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهردرای تهران، نشان می‌دهد، تهرانپارس غربی با جمعیتی بالغ بر ۱۲۴ هزار ۶۳۴ نفر رکورد دار جمعیت در محلات پایتخت است.

این آمار نشان می‌دهد که مناطق مرکزی پایتخت به علت دسترسی آسان به فضای داخلی شهر و مراکز اداری و تجاری دارای بیشترین تراکم جمعیت است.

آمارها نشان می‌دهد از سال ۹۱ تا سال ۹۵، ۴۳۹ پروژه در منطقه ۲۲ افتتاح و در منطقه ۱۰ تهران که دارای بیشترین تراکم جمعیت در هکتار است ۸۶ پروژه عمرانی افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

توجه به این آمارها از سوی مدیران شهری موجب می‌شود که در تصمیم‌گیری و ارائه خدمات و تسهیلات به مناطق پایتخت بتوانند به صورت آگاهانه عمل کنند و در تخصیص اعتبار و بودجه به مناطق پایتخت عملکردی مثبت داشته باشند.

ادامه مطلب...

تحولات قریب‌الوقوع بازار شکر – مشرق نیوز-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق، بهمن دانایی با اشاره به پهلوگیری کشتی حامل ٣٣ هزارتن شکر در بندر امام در روز گذشته و اینکه آیا وارداتی که در حال انجام است منجر به کاهش نرخ این کالا خواهد شد؟، گفت: حتماً همینطور خواهد بود و در روزهای آینده شاهد کاهش نرخ این کالا در بازار خواهیم بود.

بیشتر بخوانید

قیمت شکر چرا بالا رفت؟

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ٣ تا ۴ کشتی متعلق به شرکت بازرگانی دولتی، در حال تخلیه است و دو کشتی نیز متعلق به ما است ضمن اینکه شرکت بازرگانی دولتی چند کشتی نیز در راه دارد.

دبیر انجمن صنفی قند و شکر با بیان اینکه هفته آینده نیز ٢ الی ٣ کشتی حامل شکر وارد کشور خواهد شد، افزود: کارخانجات قند حدود ٨٠٠ هزار تن ثبت سفارش انجام داده اند که به تدریج وارد کشور می‌شود.

دانایی افزود: روز سه شنبه گذشته نیز یک کشتی متعلق به بخش خصوصی وارد کشور شده، شب چهارشنبه نیز یک کشتی پهلو گرفته که هر دوی این کشتی‌ها متعلق به بخش خصوصی و از هند وارد شده است.

وی با بیان اینکه کشتی‌هایی که از هند می‌آیند نسبت به کشتی‌هایی که از برزیل می‌آیند کوچک‌تر هستند، اضافه کرد: دو محموله‌ای که اخیراً وارد کشور شده اند حامل ۶۰ هزار تن شکر هستند.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز هیجانات بازار مقداری فروکش کرده است، گفت: قیمت شکر با بسته بندی ٩٠٠ گرمی هنوز بالاست، اما نرخ شکر فله فروکش کرده و در برخی مراکز شهر، مغازه‌ها این شکر را کیلویی تا ٣٥٠٠ تومان هم می‌دهند که توزیع مویرگی دولت نیز در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.

دانایی اضافه کرد: علاوه بر وارداتی که درحال انجام است، کارخانجات نیشکر نیز در حال تولید هستند و چغندر پاییزه نیز در حال برداشت است.

وی با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای حمل چغندر کشاورزان خوزستانی، تصریح کرد: متأسفانه این مساله گرفتاری‌های زیادی برای ما ایجاد کرده و مکاتبات بسیاری برای رفع آن انجام داده ایم.

دانایی توضیح داد: در بنادر بار بسیار زیاد است از طرفی برداشت گندم نیز در حال انجام است بنابراین کامیون‌ها در آنجا مشغول هستند و در خوزستان کامیون به شدت کم است.

وی گفت: در حالی که چغندر یک موجود زنده است و اگر مقداری دیر شود از بین می‌رود ما از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و استانداری خوزستان درخواست کرده ایم فوراً به این مساله رسیدگی کنند.

دانایی درباره اینکه گفته می‌شود قیمت حمل نیز در خوزستان به شدت افزایش یافته است، افزود: معمولاً وقتی تعداد کم باشد، تعدادی هم که هستند نرخ‌های حمل را بالا می‌برند که مسئولان باید به این مساله هرچه سریع‌تر رسیدگی کنند.

ادامه مطلب...

چگونه ویندور ۱۰ را بروزرسانی کنیم؟-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق، مایکروسافت در روزهای اخیر نسخه جدید و بروز رسانی شده ویندوز ۱۰ را در اختیار کاربران این سیستم عامل قرار داد. نسخه جدید ویندوز ۱۰ عرضه شده در ماه می ۲۰۱۹ میلادی هم‌اکنون جهت دانلود روی سایت رسمی شرکت مایکروسافت قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید

اگر برای شما سوال پیش آمده است که این بروزرسانی شامل چه چیزهایی است باید به شما بگوییم که پس از ارتقای ویندوز ۱۰ یک تم روشن جدید مخصوص سیستم عامل، پشتیبانی از Kaomoji (شکلک‌های محبوب ژاپنی که با کاراکترهای صفحه کلید ساخته می‌شوند)، قابلیت SandBox (برای بررسی فایل‌های exe ناشناس) به سیستم عامل شما اضافه می‌شود. همچنین دستیار صوتی Cortana از جستجوی ویندوز جدا شده و به طور مستقل کار می‌کند.

مایکروسافت همانند بروز رسانی‌های قبلی این سیستم عامل، فرایند نصب آن را به صورت مرحله‌ای طراحی کرده است. یعنی ممکن است کاربر پس از نصب ویندوز جدید تغییرات آن را فوراً حس نکند و. یا حتی قادر با دانلود و نصب این نرم‌افزار نباشند. شما می‌توانید با مراجعه به Settings > Update & Security > Windows Update قرارگیری نسخه جدید ویندوز ۱۰ در لیست آپدیت‌های رایانه خود را مشاهده کنید. در صورت نبود این نسخه در محل یاد شده می‌توان از روش‌هایی برای بروز رسانی ویندوز استفاده کرد.

نحوه دانلود نسخه بروز رسانی شده ویندوز ۱۰

۱- مراجعه به سایت مایکروسافت و دانلود Update Assistant
۲- اجرای فایل Windows۱۰Upgrade۹۲۵۲.exe
۳- روی گزینه Update Now کلیک کنید.
۴- اگر دستگاه شما با نسخه سیستم عامل عرضه شده در ۱۰ می ۲۰۱۹ سازگار باشد، دکمه بعدی گزینه شروع بروز رسانی است.

اگر نسخه ویندروز نصب شده روی رایانه شما بسیار قدیمی باشد احتمالاً به دلیل وجود برخی از دیوارهای امنیتی که مایکروسافت برای محافظت از انتشار اطلاعات کاربران به وجود آورده است، دچار مشکل می‌شود. در این زمان کافی است به راحتی برنامه removal.exe tool را دنلود و نصب کنید تا با گذشتن از دیوارهای امنیتی ادامه مسیر بروز رسانی را برای شما ممکن سازد.

دیگر نکته مهم در زمان انجام فرایند بروز رسانی حصول اطمینان از عدم اتصال هرگونه حافظه جانبی به رایانه است، زیرا این موضوع به احتمال بسیار زیاد سبب بروز مشکل در طی کردن مراحل دنلود و نصب می‌شود.

ادامه مطلب...

مهمترین علل نارسایی کلیه ها-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق، «فاطمه پوررضاقلی» اظهار داشت: کلیه ها در ابتدا بر اثر فشارخون بالا دچار نارسایی شده و با پیشرفت بیماری، فرد به دیالیز یا پیوند کلیه نیاز پیدا می کند.

بیشتر بخوانید

علائمی که می‌گویند فشار خون دارید

وی ادامه داد: هرچند فشارخون بیماری خطرناکی است اما اگر این افراد، بیماری خود را کنترل کنند، می توانند جلوی عوارض آن را گرفته و از اثر آن روی کلیه ها و سایر ارگان های بدن جلوگیری کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تحرک بدنی، نکشیدن سیگار، مصرف نکردن مشروبات الکلی، کاهش وزن و تغذیه سالم را از مهمترین اقدامات برای کنترل فشار خون اعلام کرد و گفت: فست فودها و نوشابه برای سلامتی مضر هستند و باید از مصرف آنها پرهیز شود.

پوررضا قلی با اشاره به اینکه نارسایی کلیه در ابتدا هیچ علامت بالینی ندارد، تصریح کرد: خیلی از افراد در مرحله انتهایی نارسایی کلیه به پزشک مراجعه می کنند که کار درمانی را بسیار سخت می کند.

وی با اشاره به اینکه افراد با یک آزمایش ساده خون و ادرار می توانند نارسایی کلیه ها را تشخیص دهند، اظهار داشت: رنگ پریدگی، ضعف و بیحالی و کم خونی از علایمی است که باید جدی گرفته شود زیرا می توانند از نشانه های ابتدایی نارسایی کلیه باشند و عفونت ادراری در کودکان حتماً باید بررسی کامل شود.

** فرهنگ کنترل فشارخون را در جامعه نهادینه شود

وی تاکید کرد: باید فرهنگ کنترل فشارخون در جامعه نهادینه شود تا افراد با اندازه گیری فشارخون در فواصل معین، از ابتلا به بیماری پیشگیری و با عوارض آن مقابله کنند.

پوررضا قلی به پزشکان به ویژه پزشکان عمومی توصیه کرد در مراجعه بیماران حتماً فشارخون آنان را چک کرده تا در صورت لزوم، اقدامات درمانی مناسب در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بیماران در برابر مصرف داروهای این بیماری مقاومت نشان می دهند، ادامه داد: این باور غلط در جامعه به وجود آمده که افراد در صورت مصرف داروهای فشارخون به آنها معتاد می شوند به همین دلیل در برابر مصرف، مقاومت نشان می دهند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیماران فشارخون توصیه کرد که مقاومتی در برابر مصرف داروها نداشته باشند و همکاری لازم را با پزشکان در این زمینه داشته باشند.

ادامه مطلب...

هنر تغییر محاسبات – مشرق نیوز-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق؛ مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت:

دولت آمریکا در این چند روز تلاش فراوانی کرده ایران را گرفتار سیگنال اشتباه «درگیری نظامی» کند، حال آنکه آمریکا اگر خواهان پایان وضعیت فعلی است، باید به فکر راهی واقعی برای پایان دادن به فشار اقتصادی بر ایران باشد.

صورت مسأله اکنون این است: ایران تهدید نظامی آمریکا را معتبر نمی‌داند و تا زمانی که تحریم‌های اقتصادی وجود دارد نه‌تنها مذاکره نمی‌کند، بلکه از همه ابزارهای قدرت خود برای تحمیل هزینه به آمریکا و همه طرف‌های دیگری که در تحریم ایران با آن همکاری می‌کنند استفاده خواهد کرد.

اعلام آغاز کاهش تعهدات برجامی ایران در ۱۸ اردیبهشت تنها یک آغاز بود و آمریکا بخوبی می‌داند ایران گزینه‌های «فراهسته‌ای» فراوانی برای ضربه زدن به آن در اختیار دارد. آمریکا نباید فکر کند ایران در صورت مسأله تبلیغاتی «جنگ» گیر خواهد افتاد.

آمریکا اگر می‌خواست یا می‌توانست بجنگد باید در یک هفته گذشته کاری می‌کرد. دیدیم که فقط به تهدید و ارسال پیام و واسطه کردن این و آن بسنده کرده در حالی که می‌بیند «اقدام ایران» ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

چه چیزی جلوی جنگ را گرفت؟

تهدید جنگی ترامپ علیه ایران در عالی‌ترین سطح فقط چند ساعت دوام آورد و بعد او مجبور شدن اعتراف کند تنها گزینه واقعی که در اختیار دارد «جنگ اقتصادی» است.

اکنون آمریکا باید بیندیشد عقب‌نشینی از تحریم‌ها را از کجا می‌خواهد آغاز کند. شروع محاسبه مجدد در این‌باره هدف ایران است و تا وقتی این هدف محقق نشود، استفاده از ابزارهای قدرت ایران ادامه خواهد یافت.

ایران نمی‌خواهد بجنگد و می‌داند آمریکا هم نه می‌خواهد و نه می‌تواند بجنگد. ایران می‌خواهد تحریم‌ها را بردارد و برخلاف آمریکا که تنها یک ابزار در اختیار دارد، برای رسیدن به این هدف از طیفی از گزینه‌ها بهره‌مند است که اکنون تصمیم لازم برای استفاده از آنها را هم اتخاذ کرده است.

آمریکا باید درک کند از این به بعد ایران برای به عقب بازگرداندن گزینه‌های فشار آن، «فعالانه» عمل خواهد کرد. حداقل این است که دوران فشار بی‌هزینه دیگر تمام شده. ایران تاکنون تصمیم نگرفته بود ابزارهای قدرت خود را به ابزارهای اقدام علیه آمریکا تبدیل کند اما اکنون برای این کار آماده است.

اگر آمریکا به بازی همه یا هیچ در مقابل ایران ادامه بدهد، باید بداند فقط- آنگونه که ریچارد هاس به‌درستی گفته- هیچ را به دست خواهد آورد ضمن اینکه هزینه‌های بی‌سابقه‌ای هم پرداخت خواهد کرد که تا پیش از این آنها را محاسبه نکرده بود.

دیروز یک مقام اسرائیلی گفته اسرائیل فکرش را هم نمی‌کرد روسیه وارد معادلات منطقه شود. این کاری است که ایران در یک روز انجام داد.

ویلیام برنز در نشست هفته گذشته کارنگی بخوبی گفته ایران اگر بخواهد «دستی بسیار باز» برای اقدام علیه آمریکا دارد. ضمن اینکه داستان فقط آمریکا نیست. سعودی، اسرائیل و امارات هم باید هزینه پرداختن را آغاز کنند. حداقل این است که خواهند دید پس از دوشیده شدن توسط آمریکا، چقدر برای آن بی‌ارزشند. تا دیروز لابد فکر می‌کردند تهدید ایران به اینکه یا همه از منطقه نفت صادر می‌کنند یا هیچ‌کس، لفاظی است؛ حالا با نگاه به آسمان باید چشم‌های خود را بازتر کنند.

آمریکا این موضوع را روشن کرده که به دنبال مذاکره نیست، چرا که اساساً به راهی برای تعدیل تحریم‌ها نیندیشیده است. تا زمانی که آمریکا فرمولی برای کاهش تحریم‌ها نشان ندهد مذاکره برای ایران اساساً معنا پیدا نمی‌کند. تازه در آن صورت هم تجربه برجام به ما می‌گوید نباید به وعده آمریکا دل بست.

ایران جز کاهش تحریم‌ها اساساً درباره چه چیز باید مذاکره کند و وقتی چنین چیزی غیرممکن است کلاً چرا باید مذاکره کند؟ حتی درون آمریکا تحلیلگران جمهوری‌خواه و دموکرات می‌گویند دولت ترامپ در پی تسلیم یا فروپاشی ایران است و هیچ هدف واقعی دیگری ندارد.

متقابلاً ایران هم می‌خواهد روشن کند نه تسلیم می‌شود و نه فرومی‌پاشد، منتها بر خلاف تصور آمریکا مذاکره هم نمی‌کند و از آن مهم‌تر تحمیل هزینه به آمریکا را شروع خواهد کرد. این چیزی است که آمریکا آن را محاسبه نکرده بود.

آمریکا فکر می‌کرد ترس از فروپاشی برجام یا جنگ باعث خواهد شد ایران به سیاست صبر و تماشا ادامه بدهد. حالا آمریکا می‌بیند که دیگر نه برجام برای ایران ارزشی دارد نه نمایش‌های نظامی پوچ در منطقه از سوی ایران جدی گرفته شده است.

دوران فعلی تنش برخلاف بسیاری از تحلیل‌ها و خبرهای فیک این روزها، خیلی پرخطر نیست ولی اگر ما ثابت‌قدم باشیم بسیار پردستاورد خواهد بود.

آمریکا هارت و پورت زیاد می‌کند اما در نهایت تحریم‌ها را که خرج کرده و ابزاری جز عملیات روانی ندارد. اگر از ذهن‌های برخی سیاسیون و نخبگان و رسانه‌ها در مقابل این عملیات روانی صیانت کنیم، در عمل تغییر محاسبات آمریکا آغاز خواهد شد.

ادامه مطلب...

به زودی Galaxy A10e می‌آید-باکس تم

شنبه 25 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به گزارش مشرق، گوشی جدید میان رده سامسونگ، Galaxy A10e ماه گذشته موفق شد گواهینامه Wi-Fi خود را دریافت کند و به تازگی گواهینامه FCC خود را با شماره مدل SM-A102U دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید

لیستی که FCC در اختیار کاربران فضای مجازی قرار داده، هیچ مشخصاتی از سخت‌افزار این گوشی را لو نمی‌دهد اما در این گواهینامه مشخص شده است که رونمایی و عرضه آن خیلی نزدیک است.

این گوشی جدید قرار است مدلی ارزان‌تر از مدل اصلی خود یعنی Galaxy A10 باشد در نتیجه می‌توان انتظار داشت که Galaxy A10e با یک پردازنده به نسبت کم‌قدرت‌تر، نمایشگری کوچکتر و یک باتری با حجم کمتر تولید و عرضه شود.

پیش از این، سامسونگ گوشی Galaxy A10 مدل امسال خود را ارائه داده است. این گوشی با پردازنده Exynos 7884 کار می‌کند که با یک حافظه رم 2 گیگابایتی همراه شده است. Galaxy A10 دارای یک نمایشگر ۶.۲ اینچی با وضوح تصویر +HD است. گوشی میان‌رده سامسونگ دارای دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در پنل پشتی خود است و دوربین سلفی آن هم ۵ مگاپیکسل قدرت دارد. سامسونگ برای این گوشی حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی را در نظر گرفته است و قدرت کل گوشی از طریق باتری ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعتی آن تأمین می‌شود. Galaxy A10 همچنین دارای جک ۳.۵ میلیمتری هدفون است.

سامسونگ به زودی Galaxy A10e را روانه بازار می‌کند

پیش از این، بو رفته بود که پردازنده Galaxy A10e از نسخه اصلی آن پایین‌تر خواهد بود ولی سیستم عامل پیش‌فرض آن اندروید پای است. با توجه به اینکه Galaxy A10 حدود ۱۲۰ دلار قیمت داشت، پیش‌بینی می‌شود نسخه ارزان‌تر آن ۱۰۰ دلار قیمت داشته باشد.

گفتنی است، گلکسی سامسونگ پرفروش‌ترین سری تلفن همراه در جهان است که پس از آن سری اپل آیفون رده دوم را در اختیار دارد.

ادامه مطلب...